5 SIMPLE STATEMENTS ABOUT IRYDOTOMIA LASEROWA EXPLAINED

5 Simple Statements About irydotomia laserowa Explained

5 Simple Statements About irydotomia laserowa Explained

Blog Article

Nie ma restrykcji po przeprowadzonym zabiegu laserowym. Możesz natychmiast wrócić do swoich codziennych obowiązków. Wskazane jest, aby ktoś odwiózł Cię do domu z gabinetu okulistycznego, ze względu na podane przed zabiegiem krople, które osłabiają widzenie (zwłaszcza po zmroku).

Irydotomia laserowa jest zabiegiem, podczas którego lekarz wykonuje nacięcie tęczówki. Dzięki temu między tylną komorą oka a przednią zostaje odblokowana drożność i płyn może się swobodnie przedostać między strukturami oka.

Wykonanie irydotomii laserowej musi być poprzedzone odpowiednią klasyfikacją. W trakcie klasyfikacji specjalista ocenia u pacjenta kąt przesączania (w tym celu wykonuje się gonioskopię, czyli badanie kąta rogówkowo-tęczówkowego). two. Przeciwwskazania do wykonania irydotomii laserowej

Zwykle jest to jej górna, obwodowa część. Okulista wykonuje w niej niewielki otwór, dzięki któremu ciecz wodnista swobodnie przepływa pomiędzy przednią a tylną komorą oka. W ten sposób dochodzi do zmniejszenia ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.

Osobom wymagającym zabiegu takiego jak irydotomia, Warszawa ma dużo do zaoferowania. Irydotomia laserowa to zabieg bezbolesny, wykonywany jedynie po miejscowym podaniu kropli znieczulających do oka.

Przepływ cieczy wodnistej w oku może być utrudniony w różnych typach jaskry. W skrajnych przypadkach całkowita blokada przepływu wywołuje tzw. ostry atak jaskry, który może skończyć się nawet trwałym uszkodzeniem wzroku.

) jest zbyt wysokie ciśnienie, panujące click here we wnętrzu gałki ocznej. Choroba ta jest niezwykle groźna, przy braku leczenia dochodzi bowiem do postępującego uszkodzenia siatkówki oraz nerwu wzrokowego, co ostatecznie grozi wystąpieniem nieodwracalnej ślepoty.

Jaskra jest podstępnie rozwijającą się chorobą, która prowadzi wraz z upływem czasu do ubytków w polu widzenia, a w skrajnych przypadkach nawet do ślepoty. Rozwój jaskry związany jest z uszkodzeniem nerwu wzrokowego, do którego często dochodzi w wyniku wzmożonego ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Do tego celu wykorzystywany jest laser Q swap Nd:YAG, który wykonuje w ciągu maksymalnie siedmiu pulsacji bardzo małe, precyzyjne cięcie. Powstały otwór jest na tyle niewielki, że może dojść do zarośnięcia i konieczności powtórzenia zabiegu za jakiś czas.

kąta przesączania. Podziały te są o tyle istotne, że postać choroby występująca u pacjenta definiuje sposób leczenia, któremu powinien on być poddany.

Po irydotomii laserowej pacjent musi pozostać jeszcze pod opieką lekarza przynajmniej przez godzinę, ponieważ konieczne jest sprawdzenie po pewnym czasie ciśnienia w oku. Dowiedz się więcej o tonometrii.

Przed wykonaniem irydotomii konieczne jest wykonanie badania okulistycznego aby ocenić indywidualne cechy gałki ocznej a zwłaszcza tęczówkę i jej strukturę oraz stan wybarwienia 

W czasie zabiegu lekarz wykonujący irydotomię stosuje specjalną soczewkę, która nakłada na powierzchnię oka. Umożliwia ona precyzyjne kierowanie promienia laserowego na wybrany punkt oka. 

Możliwe jest także wykonanie irydotomii laserowej na NFZ. Czas oczekiwania na operację w takim przypadku może być jednak dłuższy. 

Report this page